تبلیغات
زندگی

زندگی
 
قالب وبلاگ
نویسندگان
ابر برچسب ها
پیوندهای روزانه

محبت همواره نیاز یک کانون گرم خانواده بوده و هست.اگر چه منشأ این محبت در خانواده پدر و مادر هستند اما گمان نمیکنم کسی پیدا شود که منکر این باشد که ریشه اصلی محبت در خانواده مادر است.این لطف حضرت باریتعالی بوده که در ذات زن مهر و عاطفه را به وفور و بیشتر از مرد قرار داده است.

اخلاق نیک داشتن همواره آرزوی والدین برای فرزندانش است.اما این اخلاق نیک الگو می خواهد.آموزگار می خواهد.درست است که پدر آموزگار اخلاق است اما استاد اخلاق،مادر است.

درایت و مدیر و مدبر بودن پدرها غیر قابل انکار است و اگر مادر استاد اخلاق است پدر استاد مدیریت و قدرت و تصمیم گیری در امور مهم است.اما باز یادمان نرود که همین پدر گاه که خسته می شود پناهگاهش همسرش می شود.و اینگونه است که اکثرأ مدیریت خانه را به مدیر خوبی چون مادر میسپارند.

رفاقت رابطه ایست زیبا که شبیه هیچ کدام از روابط بین انسانها نیست.خیلی اوقات شده که هیچ چیز و هیچ کاری مانند دیدن رفیق و صحبت با او تو را آرام نمی کند و همه اینها بخاطر متفاوت بودن این رابطه با دیگر روابط است.آنچه رابطه رفاقت را زیبا و متفاوت کرده است فداکاری و گذشت و صمیمیت و یکی هم پشت هم را خالی نکردن است و البته به نظر بنده مهمترینش همین است.به اصطلاح کلک و نارو نزدن رفیق است.اما باز تمام خصوصیات این رابطه را در مادری می بینی که در کنار توست.گفت رفیق بی کلک مادر !

خلاصه می کنم متن را با جمع سطور گذشته

محبت + اخلاق + درایت + رفاقت = مادر

مادر! رفیقم!روزت مبارک

پ نوشت :

 زندگی باغ و بهارش مادر است

آفتاب و چشمه سارش مادر است

هر که را بینی به دنیا سربلند

اولین آموزگارش مادر است
طبقه بندی: زندگی امروز،
برچسب ها: مادر، زندگی، رفیق،
[ شنبه 23 اردیبهشت 1391 ] [ 07:48 ق.ظ ] [ راز ]
نظرات
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ


زندگی زیباست اما شهادت از آن زیباتر است

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب